Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кореневища перстачу мають в'яжучу, протизапальну, бактерицидну і кровоспинну властивості. Водні екстракти калгану згубно діють на деяких мікробів і тому дають хороший ефект у вигляді полоскань та змащування при запальних процесах у порожнині рота (у тому числі при стоматитах та гінгівітах), при розпушенні ясен, а також зовнішньо у вигляді компресів та примочок при опіках, виразках, ранах, обмороженнях, мокнучих екземах та деяких інших шкірних захворюваннях.
Рецепти народної медицини
Відвар: 2 ч. ложки кореневищ залити 1 склянкою води, кип'ятити 20 хв, потім долити окріп до початкового об'єму та приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день за 30-40 хв до їжи або через 1 годину після їжи. Використовують відвар при шлунково-кишкових захворюваннях, рясних маткових, легеневих та кишкових кровотечах, при кривавій сечі, сльозотечі, туберкульозі легень.
На Алтаї горілчаний настій кореневищ перстачу вважають ефективним засобом при нездужаннях, болях у животі та грудях, опущенні шлунка. П'ять столових ложок подрібненого сухого коріння калгану заливають пляшкою горілки, настоюють 12 днів, приймають по половині чарки 3 рази на день до їжи. Ця настоянка застосовується за різних внутрішніх кровотечах.
Порошком з кореневищ рослини можна чистити зуби для попередження запалення ясен при кровотечі з них та для знищення поганого запаху з рота.
Для зовнішнього застосування при запаленні ротової порожнини готують відвар більш концентрований, ніж для внутрішнього вживання. Одну столову ложку з верхом подрібненого кореневища заливають 1 склянкою окропу, нагрівають на водяній бані 30 хв і відразу ж проціджують. Розводять гарячою кип'яченою водою 1:4 і полощуть рот. При кровоточивості ясен слід полоскати кожні 2 год.
Відвар: 50 г кореня перстачу, настоювати в 1 склянці холодної води 5 год, кип'ятити 2-3 хв. Полоскати горло та порожнину рота при запаленнях.
Від стоматиту можна приготувати мазь: змішати 10 частин настоянки (див. рецепт нижче) та 5 частин гліцерину.
Якщо з'являються тріщини на губах і руках, користуються маззю, яку готують з коріння: 5 г порошку коріння проварюють протягом 5 хв. у 200 г вершкового масла. Зберігати мазь слід на холоді.
При подагрі, відкладення солей готують настоянку. Беруть 20 г перстачу на 100 мл 70%-ного спирту, настоюють 6 тижнів у світлому місці. Приймають по 40 крапель 2-3 рази на день перед їжею. При схильності до закрепів ця настойка не рекомендується.