Кількість
|
Вартість
|
||
|
Рецепти народної медицини
Настій алтеї, підсолоджений медом, – гарний засіб від кашлю, він пом'якшує його напади при хронічній бронхіальній астмі та емфіземі. З коріння алтеї потрібно готувати саме настій, а не відвар, тому що при кип'ятінні крохмаль кореня перетворюється на клейстер. Найпростіший спосіб приготування настою такий. Беруть 2 ч. ложки подрібненого кореня, заливають чвертю літра холодної води і дають настоятися протягом півгодини, періодично помішуючи. Через півгодини посудину ще раз ґрунтовно збовтують і настій фільтрують через марлю. Готові ліки п'ють повільно, маленькими ковтками, попередньо трохи підігрів. Настій із листя алтеї готують загалом так само, як із кореня, але беруть гарячу воду, що дозволяє час настоювання скоротити до 10 хв.
При запаленні ясен, слизової оболонки рота та глотки можна швидко домогтися полегшення полосканням настоєм проскурняка.
Гарячі примочки з ліками з алтеї прискорюють загоєння ушкодженої шкіри. Вони приносять полегшення при фурункулах та карбункулах, прискорюючи їх дозрівання.
З відвареного листя алтеї роблять кашку, яку прикладають до ран для прискорення їх загоєння.
Сирий корінь рекомендують жувати при болю у горлі.
Холодний настій коріння: 20 г сухої подрібненої сировини на 1 склянку холодної води, наполягати 10 хв, процідити. Цим настоєм запивати ліки, щоб зменшити їхню побічну дію та підвищити ефективність.
Залити 6 г кореня 200 мл холодної води, настоювати 8-10 годин, процідити. Настоєм полоскати горло при застудних захворюваннях, гострому та хронічному бронхіті.
Три-чотири ложки подрібненого кореня на склянку холодної води, настоювати 8 год. Застосовувати для компресів при кон'юнктивіті.
Дві столові ложки листя та квіток залити склянкою окропу. Застосовувати для примочок при кон'юнктивіті.