Кількість
|
Вартість
|
||
|
Рекомендується як чудовий заспокійливий засіб при різних неврастенічних станах.
Склад
- Меліса лікарська – відома як заспокійливий засіб при підвищеній збудливості, істерії, іпохондрії, безсонні, а також головних болях та інших порушеннях нервової системи. Настій меліси уповільнює частоту дихання, сприяє урідженню серцевих скорочень. Знімає перевтому.
- Материнка звичайна - має заспокійливу дію на центральну нервову систему. Її використовують при гіпертонії, підвищеній збудливості, безсонні, істерії, нервовому збудженні, головних болях. Трава рекомендується жінкам у клімактеричний період за невротичних скарг.
- Чабрець (чебрець повзучий) – має приємний запах. Застосовується як заспокійливий, антисептичний та жарознижувальний засіб. Знімає головну біль.
- М'ята перцева – має сильний аромат, дає холодок у роті. Вона знижує чутливість нервових закінчень, заспокоює. Трава незамінна при неврозах, підвищеній збудливості, безсонні, депресії, стенокардії, морської хвороби. М'ята покращує самопочуття. До того ж, це хороший освіжаючий та дезінфікуючий засіб.
- Ожини листя - рекомендуються як загальнозміцнюючий і заспокійливий засіб. Вони допомагають при неврозах, гіпертонії. На думку знавців, чай із ожиною не має собі рівних.
- Верес – використовується разом з іншими травами як допоміжний засіб для лікування неспокійних станів.
- Гліду плоди - відомий серцевий засіб. Після прийому знімаються болючість і почуття тяжкості в серці, знижується кров'яний тиск, покращуються сон і загальний стан. Позитивна дія спостерігається при запамороченні, непритомності, безсонні, а також при використанні його в клімактеричному періоді. Застосовують глід при набряках серцевого походження, нервових захворюваннях, що супроводжуються болями, епілепсією, гіпертонічною хворобою.
Приготування чаю
1 столову ложку збору залити 250 мл кип'ятку, настояти 15-20 хвилин, процідити і вживати 2-3 кружки на день за 20-30 хвилин до їжі.